oktober 2021 | EmilieAuli- 23år og Tobarnsmamma
  • Magazine
  • Blogger
    • Nye blogger
      • Design og innredning
      • Foreldreskap
      • Foto
      • Mote
      • Trening & helse
    • Topplister
    • Foreldreskap
    • Foto
    • Mote
    • Trening & helse
  • Flere
    • Design og innredning
  • Topplister
  • Start en blogg
Go to ,[object Object]
    • Startpage
    • ♥
    • Profile
    • ♥
    • Categories
      • Blogg
      • Hverdag
      • Familie
      • Psykisk sykdom
      • Hjertemamma
      • Sykdom
      • Mamma
      • EMILIE OG CHRISTOPHER
      • Sarah-Isabell
      • BET
      • YouTube
      • Julekalender 2021
      • #NouwseptemberChallenge
      • Thea-Aurelia
      • Vlogg
      • friluft
      • Gjesteinnlegg
      • Psykisk helse
      • Sponsinnlegg
      • interiør
      • Emilie og Espen
      • Famme
      • DIY
      • Foto
      • Kaker
      • BArnevernstjenesten
      • Challenges
      • IS Reinsvoll må bevares!
      • KnittingCrazy
      • Sminke og mote
      • Graviditet
      • Interjør
      • Svangerskap
    • ♥
    • Archive
      • januar 2022
      • desember 2021
      • november 2021
      • oktober 2021
      • september 2021
      • august 2021
      • juli 2021
      • juni 2021
      • mai 2021
      • april 2021
      • mars 2021
      • februar 2021
      • januar 2021
      • desember 2020
      • november 2020
      • oktober 2020
      • september 2020
      • august 2020
      • juli 2020
      • juni 2020
      • mai 2020
      • april 2020
      • mars 2020
      • februar 2020
      • januar 2020
      • desember 2019
      • november 2019
      • august 2019
      • juli 2019
      • juni 2019
      • april 2019
      • mars 2019
      • februar 2019
      • januar 2019
      • desember 2018
      • november 2018
      • oktober 2018
      • september 2018
      • august 2018
      • juni 2018
      • mai 2018
      • februar 2018
      • januar 2018
      • desember 2016
      • oktober 2016
      • september 2016
      • august 2016
      • juli 2016
      • juni 2016
      • mai 2016
      • april 2016
      • mars 2016
      • februar 2016
      • desember 2015
      • november 2015
      • oktober 2015
      • september 2015
      • august 2015
      • juli 2015
      • juni 2015
      • mai 2015
      • april 2015
      • mars 2015
      • februar 2015
      • januar 2015
      • desember 2014
      • november 2014
      • oktober 2014
      • september 2014
      • august 2014
      • juli 2014
      • juni 2014
      • mai 2014
      • april 2014
      • mars 2014
      • februar 2014
      • januar 2014
      • desember 2013
      • november 2013
      • august 2013
      • juli 2013
      • juni 2013
      • mai 2013
      • april 2013
      • mars 2013
      • februar 2013
      • januar 2013
      • desember 2012
      • november 2012
      • oktober 2012
      EmilieAuli
      EmilieAuli

      Hei Emilie Elfrida her 23 år gamel jente fra Gausdal og Tobarnsmamma. På denne bloggen vil du kunne lese hvordan det er å leve med en kronisk suicidal fare, andre psykiske og fysiske helseutfordringer. Hvordan det er å måtte sende barna i forsterhjem fordi sykdomsbildet ble verre og verre.Jeg ønsker hjelpe andre som kanskje er igjennom det samme som meg. Jeg ønsker å få psykisk helse mer normalisert. Jeg ønsker å snakke høyt, så flere kan åpne øynene og forstå! Og kanskje når jeg inn til personer som tenger å vite at det fins hjelp der ute. Om jeg så bare hjelper 1 eller 2 så har jeg likevel hjelpet 1-2 stk.Håper du liker og vil følge meg vidre! Jeg har mange spennede ting i vente

      • Bloglovin
      • Facebook
      • Instagram
      • Nouw
      • Snapchat
      • Tiktok
      • Twitter
      • Youtube

      Arkiv

      • januar 2022
      • desember 2021
      • november 2021
      • oktober 2021
      • september 2021
      • august 2021

      Categories

      • #NouwseptemberChallenge
      • BArnevernstjenesten
      • BET
      • Blogg
      • Challenges
      • DIY
      • EMILIE OG CHRISTOPHER
      • Emilie og Espen
      • Familie
      • Famme
      • Foto
      • Gjesteinnlegg
      • Graviditet
      • Hjertemamma
      • Hverdag
      • IS Reinsvoll må bevares!
      • Interjør
      • Julekalender 2021
      • Kaker
      • KnittingCrazy
      • Mamma
      • Psykisk helse
      • Psykisk sykdom
      • Sarah-Isabell
      • Sminke og mote
      • Sponsinnlegg
      • Svangerskap
      • Sykdom
      • Thea-Aurelia
      • Vlogg
      • YouTube
      • friluft
      • interiør

      Subscribe

      Alldri følt en sånn familiefølelse

      søndag, 10. oktober, 2021, 10:00 a.m.

      Hva er det å være en familie? Mange vil kalle familie kjøtt og blod. At det må være mitt barn, søster, mamma for å kunne kalle det en familie, men sånn er det overhode ikke for min del. Familie handler om hvem jeg vil ha i livet mitt. Hvem jeg vil kalle familie og hvem jeg vil dele livet mitt med. Under de siste samværene jeg har hatt med jentene har Christopher også vært med. Óg det har gått kjempefint for både barna og han. Jeg syns dem kommer godt overens, og vi stortrives alle sammen samlet. Vi er en familie og det er ingenting som føles mer riktig.

      Christopher og jeg valgte å flytte sammen når jeg var ferdig med behandlingen på BET. Det har gått utrolig bra. Hverdagen fungerer fint og vi har det veldig bra sammen. Det er jo klart at vi kjenner veldig på den delen at barna ikke bor hjemme enda, vi jobber så å si daglig med å kunne ha dem oftere og på sikt ha dem på fulltid. Men mens den jobben gjøres er det klart at samvær er noe vi alltid ser fram til. Selv om det ikke er så masse iløpet av en måned er det viktig og nyte de øyeblikkene man kan.

      I mange år har jeg levd i en bemmanet borlig uten å kunne være alene. Det har ikke vært rom for å kjenne på familiefølelsen. Jeg har hatt fine samvær, og er fornøyd med det, men det er stor forskjell på følelsene jeg sitter igjen med etter samvær nå enn før. Etter samvær nå kjenner jeg på en familiefølelse jeg aldri har kjent på før. Nå kommer jentene hjem til noe jeg vil kalle et hjem. Før når jeg hadde samvær var alltid målet at jentene en gang skulle tilbake, men samtidig virket dette helt umulig. Nå per idag er det helt anderledes. Nå kan jeg ha jentene å tenke at en dag skal dere hjem på fulltid og det virker oppnålig. Alle avgjørelser som Christopher og jeg tar er med tanke på at barna skal hjem.

      Christopher og jentene går veldig godt overens, noe jeg syns er utrolig fint se. Christopher og barna er det viktigste for meg, så å se all den gleden dem har i hverandre er helt fantastisk. Når vi hadde sist samvær kjenten jeg at familiefølelsen virkelig "kicket" inn. Vi hadde mange fine stunder alle fire. Vi var samlet og alle storkoste seg. Christopher er kjempe flink med jentene. Han drar dem med på lek og er med på det dem vil. Han viser kjærlighet og glede ovenfor jentene, og er engasjert i å bli bedre kjent. Han svarer fint på spørsmål og trygger jentene når dem lurer på ting. Det å ha Christopher ved min side når jeg skal gå veien om å få jentene mer og mer, og etterhvert på fulltid er jeg ekstremt taknemelig for. Vi skal bygge opp igjen familien sammen. Vi skal lage et rom for en familie på fire og skape masse fine stunder sammen. Det blir en spennende tid i vente og jeg kunnne ikke vært mer heldig som har en fantastisk støtte i Christopher.

      • Del på Facebook
      • Del på Twitter
      • Del på Pinterest

      Liker

      Kommentarer

      Unik mulighet

      fredag, 8. oktober, 2021, 9:00 a.m.

      I samarbeid med FAMME.NO

      Denne fredagen (08.10-21) har du mulighet til å kunne få hele 50% en rekke produkter (fullpris varer - https://famme.no/collections/all/fullprice?_kx=k_3sFc062pz0MOvPA84KT5s0_WL5ME-xj4YDaHt6P6c%3D.NRZMaR) hos famme.no. Ønsker du deg noe nytt i garderobeskapet er Famme absolutt å anbefale. Her kan du få klær til alle anledninger, enten som det er en chill kveld hjemme på sofaen, en treningsøkt eller om du skal pynte deg litt ekstra. Famme sine produkter er helt klart en favoritt her i huset. Uannsett hva jeg bestiller blir jeg alltid like fornøyd. Jeg syns Famme leverer både kvalitiet, komfort og utsende. Så er det noe der inne som kunne vært noe for deg så kan du nå få 50% ut dagen idag. Rabatt koden gir også Gratis frakt OG retur på dine ordre. Rabattkoden er: EmilieAuli-50

      Så ikke gå glipp av denne unike muligheten til å kunne fornye garderoben litt, med produkter du helt klart kommer til å elske!


      • Del på Facebook
      • Del på Twitter
      • Del på Pinterest

      Liker

      Kommentarer

      EmilieAuli

      • Go to Profil
      • Go to Startsiden
      • Go to RSS
      • Go to Sitemap

      Blogg på Nouw

      • Bli medlem
      • Tag products using Metapic
      • Flytt bloggen din til Nouw

      Blogger

      • Annet
      • Design og innredning
      • Foreldreskap
      • Foto
      • Generelt
      • Hester og ridesport
      • Mat og oppskrifter
      • Mote
      • Personlig
      • Reiser og utland
      • Sport
      • Trening & helse

      Nouw

      • Magazine
      • Generelle vilkår
      • Privacy Policy
      • Cookies
      • Kontakt oss
      • Hjelpe
      • Service status
      • Build: 20.2.2022, 04:48